Domki Drewniane Letniskowe – Projekty

Projektów drewnianych domków letniskowych jest tyle ile klientów i ile ich potrzeb. Mają być przede wszystkim piękne i funkcjonalne, ale mogłyby mieć również taras, antresolę, dwie sypialnie i może aneks kuchenny.

Jednak nie tylko projekt drewnianych domków letniskowych jest najważniejszy. Ważne jest także wykonanie konstrukcji. Rodzaj surowca, metoda montażu, konserwacja. Decydując się na konstrukcję z drewna, najlepiej by była wykonana z wysokiej jakości drewna gatunków charakterystycznych dla Syberii, czy Skandynawii. Panujący tam surowy klimat sprawia, że wzrost jest bardzo wolny, co natomiast „zwraca się” w mocnych i elastycznych włóknach. Niezwykle istotne jest również, by projekty letniskowych domków drewnianych wykonywali fachowcy. Trzeba się liczyć z wieloma trudnościami podczas budowy, jak na przykład procesem osiadania domku.

Osiadanie domu to proces wynikający ze zmniejszania się objętości balików, co następuje w wyniku ich wysychania. Warto to zjawisko wziąć pod uwagę podczas montażu. Trzeba pamiętać o tym podczas montażu drzwi, okien, czy rynien. Drewno po prostu pracuje.

Interesuje Cię jakiś konkretny projekt drewnianego domku letniskowego? Odwiedź nas na stronie internetowej: Domkizbalika.pl.